Menu

MAMUŚKA PO 30

Blog o życiu z kobiecego punktu widzenia.

Poczatek.....

inspiredbydreams

Wiem wiem niby banalnie zaczęłam "początkiem"  ale myślę ze dalsza częścią wszystko Ci zrekompensuje .

Ja  ?Jestem mama ... po rozwodzie, po wielu przejściach z tysiącem pomysłów ale i kompleksów i wewnętrznych blokad.

Po 30 latach gdy na prawie 2 lata zostałam sama , z dala od rodziny i nagle przed paniką uratowała mnie znajoma Amy która powiedziała :

Ela zrób coś dla siebie .. co chcialabys zrobić dla samej siebie ? No wiesz tak, żebyś zajęła się tylko tym bo jest ważne i żeby sukces przyniósł ci radość  ? 

Tak schudłam 15kg, nabrałam na nowo pewności siebie i zaczęłam umawiać się na randki  ( wcześniej miałam raczej same dłuższe związki za sobą - w tym nieudane małżeństwo ) 

Poszłam zagrać w kręgle .... wow jaka frajda ... W życiu wcześniej nie grałam w kręgle wiec nie wiedziałam ile tracę ale ... zaczęłam zauważać ze wcale nie jestem taka nudna jak mi się dotąd wydawało. Świetnie odnajdywałam się w nowych sytuacjach i zaczęło mi się podobać ze ktoś może mnie jednak traktować jak księżniczkę i nie ma co tracić czasu na kogoś kto nie ma nawet 1/8 zalet naszego ideału. Zauważyłam tez ze na pytania co lubię robić w wolnym czasie nie wiem co powiedzieć oprócz oczywistego faktu ze uwielbiam słuchać muzyki nawet ucząc się czy sprzątając no i moja kolejna miłość czyli komedie. 

Przychodziła mi do głowy tylko jedna myśl . Jestem jak jaskiniowiec , który po 30 tu latach wyszedł ze swojej jaskini i dowiaduje się, ze nie wie nic o życiu .... albo raczej nie wie jak żyć żeby być szczęśliwym chociaż przez te krótkie chwile . Okazuje się ze po wyjściu z tej życiowej śpiączki oczy nam się otwierają i nie wiemy co dalej . Nie mamy żadnego HOBBY tak tak celowo tak to napisałam . 

Mam w głowie tysiące pomysłów ale brak możliwości no i pewnie zdolności ( bo póki nie spróbuje  to się nie przekonam ) ALE może komuś moje pomysły jak i te  znalezione w necie bądź zasłyszane przydadzą Ci się nieraz. 

Ze względu na ilość napotykanych w życiu problemow samotnej mamy walczącej z systemem chętnie podpowiem tez co , gdzie i jak załatwić . Uwierz mi  ze momentami czuje się jak lekarz domowy czy jakiś rodzinny radca prawny ponieważ chcąc nie chcąc łatwo się uczę i większość z nabytej nawet przypadkowo wiedzy zostaje mi w główce- chętnie się nią podzielę  :) 

Pozdrawiam - inspiredByDreams

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [bearozek] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Gratuluję Elu! Trzymam za Ciebie kciuki i czekam na następne wpisy. Jesteś bardzo silna i dzielna xxx

© MAMUŚKA PO 30
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci